ویژگی های یک مشاور املاک حرفه ای

ویژگی های یک مشاور املاک حرفه ای

مشاور املاک حرفه ای

مشاور املاک،در واقع شخصی می باشد که نماینده فروشنده یا خریدار می باشد. مشاوراملاک ممکن است خود به تنهایی و مستقل نیز کار کند، اما اغلب مشاوران املاک تحت نظر یک مجموعه و در کنار یکدیگر کار می کنند و با عنوان دفتر مشاور املاک به افراد در زمینه خرید و فروش ملک خدمات ارائه می کنند.

اصلی ترین وظایف مشاور املاک

از وظایف مهم مشاور املاک بررسی کند که ملک سند رسمی مالکیت دارد. سند مالکیت صحیح و فقد هرگونه قلم خوردگی باشد. در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک باید توضیحات سند مالکیت بررسی و دقت شود که در صورت توضیح مهر و امضا داشته باشد.

تخصصهای مورد نیاز در کار املاک

اغلب افراد تصور میکنند برای ورود به این حرفه نیاز به هیچگونه مهارت و تخصصی نیست. هر چند این نگاه غلط است، اما حرفه املاک از این بابت دارای مزایایی است.
اگر مهارتهای لازم برای ورود به کسب و کار را به مهارتهای نرم و مهارتهای سخت تقسیمبندی کنیم، میتوان گفت به مهارتهای نرم برای کار املاک بیش از مهارتهای سخت نیاز داریم. در واقع برای موفقیت در این حرفه، به شدت به مهارتهای نرم محتاج هستیم.
برای توضیح بیشتر مهارتهای نرم و سخت باید بگوییم، مهارتهایی مثل توانایی حل مسائل ریاضی، مکانیکی، برنامهنویسی کامپیوتر و امثالهم مهارتهای سخت و مهارتهایی مثل ارتباطات، کار گروهی و امثالهم مهارتهای نرم هستند.

ویژگی های یک مشاور املاک حرفه ای

  1. مشاور خوب همیشه اول شنونده خوبی است، قبل از اینکه از احساسات و تفکرات مشتری اطلاعی کسب نکرده اید شروع به صحبت و رهنمود به وی نکنید، اجازه دهید مشتری تمام صحبت های خود را بکند، هیچ گاه حرفش را قطع نکنید، پس از تمامی صحبت ها، گله و شکایت از بازار آنگاه او را رهنمود کرده و راههای مناسب را پیش رویش قرار دهید.
  1. تمامی مشتریان مراجعه کننده نزد مشاور، دارای یک شانس برابر می باشند، پذیرش هر نوع مشتری، از هر نوع نژادی فرقی نمی کند، هر مراجعه کننده ای بصورت بالقوه یک مشتری تمام عیار به حساب می آید.
  1. همواره دستی پر در مقابل مشتری داشته باشید. یک مشاور املاک حرفه ای برای مراجعه کننده خود فقط یک راه پیشنهادی ندارد، بلکه سبدی از املاک در آن رنج قیمتی باید داشته باشد.
  1. به جای اینکه در زمان شروع صحبت به مراجعه کننده مشخص کنید که بودجه اش در حد خواسته هایش نیست، سعی کنید با آوردن مثال های نقضی در همان رنج بودجه، به او نشان دهید که تصوراتش اشتباه است.
  1. از چاپلوسی بپرهیزید، اما به مشتری خود نشان دهید که امین و دلسوز او هستید، این شرایط راه شما را برای رسیدن به یک معامله موفق هموارتر می کند.
  1. برای یک مشاور خوب داشتن فن بیان بسیار حیاتی است؛ به دلیل اینکه لازم است وقت زیادی را با مشتری سپری کنید حتماً روی دایره اطلاعات عمومی و فن بیان خود کار کنید.
  1. برای خود و مشتری جوی مثبت ایجاد کنید و از افکار منفی بپرهیزید، مشاور حرفه ای کسی است که ذهنیت های منفی را بشناسد و سپس سعی در دور کردن آنها از خود کرده و تمام انرژی را بر روی انجام معامله ای خوب متمرکز کند.
  1. پر چانگی کردن و صحبت های اضافی باعث سردرگمی مشتری شده و ممکن است اثرات مخربی بر روی معامله داشته باشد. به مشتری خود اجازه دهید پس از دیده ها و شنیده های خود کمی فکر کند و به یک تصمیم قاطع برای شروع فرآیند معامله برسد.

 


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

این مطالب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره در امر ساخت و ساز و مشاركت

خريد و فروش و رهن و اجاره واحدهاي لوكس مسكوني در بهترين لوكيشن

خريد و فروش ويلايي فوق مدرن و لاكچري در محدوده گلسار و سطح گيلان

آماده مشاوره تخصصي در كل روزهاي هفته و ايام تعطيل هستيم

تماس با املاک هوشمند